Ataşehir AK Kadınlar Neslihan Yurtdagül dedi

30 Oca 2015 Cum 8:29
Bu haber 1.237 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Ataşehir AK Kadınlar  Neslihan Yurtdagül dedi

Ataşehir AK Parti kadın Kolları 3. Olağan Kongresi 11.01.2015 Pazar günü Zübeyde Hanım Öğretmenevi Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü Konferans Salonunda gerçekleşti.

Kongreye, AK Parti Milletvekili ve Gurup Başkan vekili Belma Satır, AK Parti İstanbul Milletvekilleri, Osman Boyraz ve Bilal Macit, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av.Özlem Zengin,  Ataşehir İlçe Başkanı M.Naim Yağcı ve Ataşehir AK Parti belediye meclis üyeleri ile AK kadınlar ve davetliler katıldı.
Başkanlığını İngiltere doğumlu Türk vatandaşı ile evlenerek Müslümanlığı seçen ve AK Parti İl Kadın Kolları Dış İlişkilerden sorumlu Zeynep Jane Luise Kandemir’in yaptığı divan üyeliklerine Tuğba Işık Ercan ve Esra Dalyan seçildiler. Saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra protokol konuşmalarına geçildi.

AK Parti Gurup Başkan Vekili  Satır ve İl Kadın Kolları başkanı Zengin yaptıkları kısa konuşmalarında kadının siyasetteki önemine değinerek yeni seçilecek yönetime başarılar dilediler.

Dört yıllık başkanlığı döneminde çalışmalarında kendisine yardımcı olan teşkilat mensuplarına teşekkür eden Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu ise  yaptığı veda konuşmasında; “Bu ülkenin birlik ve beraberliklerini çok sevdim. En zor zamanlarda bize birlik olmayı, birbirimize sahip çıkmayı öğreten, yine geçmişimizden bize miras kalan o ortak değer hepimizin ortak vicdanıydı. Bugün geldiğimiz noktada bunların daha fazlasını sizlerle yaşadım. Öncelikle bana bu gururu yaşattığı için Rabbime, sonra emeğinizden dolayı sizlere çok teşekkür ederim. İnanıyorum ki Neslihan kardeşimde bu bayrağı aynı onur ve gururla taşıyacaktır. Sizlere veda ediyor olmam bana üzüntü veriyor. Bugün buraya, bizimle birlikte olma uğruna gelen kadınlara ve kadın kollarının hizmet yapacağı inancı gösterme adına hepinize teşekkür ediyorum, hakkınızı helal edin” dedi.

kad3

Yapılan seçim sonucunda,   toplam 450 delegeden oy kullanan 257 delegenin oylarının tamamını alan ve aynı zamanda Ataşehir Belediye meclis üyesi olan Neslihan Yurtdagül, Ataşehir AK Parti Kadın Kolları başkanı oldu.

Seçildikten sonra eski başkana hizmetlerinden dolayı çiçek takdim eden Yurtdagül şunları söyledi.       “ İnanıyorum ki AK Parti çatısı altında siz kadınlarımız ile beraber kol kola yapacağımız çalışmalarla Ataşehir’i dünyanın tanıdığı bir ilçe haline getireceğiz. Benim dört yıllık siyasi hayatımda bana bir abla gibi her zaman arkamda duran Pınar Hacıbektaşoğlu başkanıma, bugün buraya gelerek hedeflerimizde bizimle beraber olan, Ataşehir’in dört bir tarafından birlik ve beraberliğimizi bir kez daha hissettiren siz değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum.”

Benzer Haberler

Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı gerçekleştirilirken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşılmış oldu. Türkiye’de geçen sene 536 milyar liralık vergi tahsilatı olurken, belirlenen 511 milyar liralık vergi geliri hedefi aşıldı. AA muhabirinin Maliye Bakanlığı verilerinden yaptığı derlemeye göre, 2017 yılında 670 milyar 749 milyon 611 bin lira vergi tahakkuk etti. Bunun yüzde 79,9’una denk […]

Yorum 
0

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) kararında, 2016 Ocak ayında kurulan il ve ilçe seçim kurullarının 2 yıllık görev sürelerinin 2018 Ocak ayında dolacağından, bu kurulların Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’un 15, 18 ve 19. maddeleri hükümleri uyarınca 2018 Ocak ayının son haftası […]

Yorum 
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Okul Servis Araçlarının Çalıştırılmasına İlişkin Belirlenen Usul ve Esaslara göre, okul servis araçları öğrencileri ders başlangıcından en fazla 15 dakika önce okula teslim edecek. Resmi Gazete’nin 25 Ekim 2017 tarihli sayısında yayımlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ile İçişleri, Milli Eğitim ve Aile ve Sosyal Politikalar bakanlıklarına çeşitli yetkiler verilmişti. Milli Eğitim […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI Y...

İl ve ilçe seçim kurullarının yeniden oluşturulmasına […]

İSTANBUL BİR UÇTAN DİĞER UCA...

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her […]

ÇUKUROVA GÖÇMEN KUŞLARI AĞIR...

Türkiye’nin en önemli sulak alanlarını barındıran Çukurova, […]

ATAMAD GAZETECİLER GÜNÜNDE Y...

Kısa adı ATAMAD olan Ataşehir Malatyalılar Derneği […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]