Yaz Okulu, Kabusunuz Olmasın!

11 Tem 2014 Cum 11:59
Bu haber 416 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Çocuklar zorlu ve yorucu bir eğitim yılını geride bıraktılar. Bir yılın yorgunluğunu da dinlenerek üzerlerinden attılar. Şimdi sıra yaz tatilinin kalan yarısını iyi değerlendirmede. Çocukların hem zihinsel hem fiziksel yönden kendilerini geliştirebilecekleri eğlenerek öğrenecekleri birçok yaz okulu ve kamp bulunuyor. Özellikle çalışan aileler için çocukların yaz tatilini doğru değerlendirebilecekleri bir fırsat.

Öğretim yılı süresince yoğun bir çalışma programı geçiren çocuklar, yaz okulunda eğlenmeli, rahatlamalı ve severek gitmelidir.

Yaz okulu veya yaz kampı araştırmaya başladınız. Peki kriterleriniz neler olmalıdır?

Yaz okulu seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır:

Seçeceğiniz yaz okulunun ikamet ettiğini semte çok uzak olmamasını tercih edin.

İyi bir araştırma yaparak birkaç alternatif okul çıkarın.

Seçeceğiniz okulun imkanları çok önemli. Çocuğunuzun ulaşımını nasıl sağlıyor, kaç öğün yemek imkanı var, sağlık ve güvenlik hizmeti sunuyor mu? Bu kriterler ilk sırada yer almalıdır.

Güvenlik, yaz okulları seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Havuz, spor alanları, soyunma odaları ve duşlarda kullanılan malzemelerin yaş grubuna uygunluğu, hijyenik oluşu ve düzenli bakımının yapılıyor olduğuna lütfen emin olunuz. Havuziçin kurum tarafından katılımcılarda istenen aşı kâğıtları da olması gereken kriterler arasındadır.

Çocuğunuzun sadece spor aktivitesi mi yapmasını istiyorsunuz? Yoksa sporun yanında eğitimine katkı sağlayacak aktiviteler de bulunması sizin için önemli midir? Bunu belirledikten sonra okulların programlarını inceleyin.

Çocuğunuz için en iyi yaz okulu içinde spor, sanat, eğitim alanlarında aktivite bulundurmasıdır. Çocuğunuzun yeteneğini ve ilgisini ortaya çıkarıp onu bu alanda geliştirecek bir program yaz tatilini verimli geçirmesini sağlar.

Artık birçok özel okul, bünyesinde yaz okulu açıyor. Seçiminizde bunu da göz önünde bulundurun. Neticede bir eğitim kurumunun yaz programı içerisinde eğitime yönelik aktiviteler mutlaka olacaktır.

Seçiminizi yaptıktan sonra belirlediğiniz alternatif programları, mutlaka yerinde görün ve kararınızı ona göre verin.

Sportif faaliyetler dışındaki aktiviteler de yaz okulu seçiminde önemli rol oynamaktadır. Yabancı dil eğitimi çocuğunuzun sene içinde gördüğü ders ortamından farklı olarak verilebiliyor mu? Yaratıcılık program genelinde nasıl bir rol oynuyor? Düşünme ve problem çözme becerilerine yönelik çalışmalar var mı? Bu hususlar iyice araştırılıp dikkate alınmalıdır.

 

Benzer Haberler

Rus haber ajansı RİA, Devlet Başkanı Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Suriye’deki hava saldırılarını yönettiği Hımeymim Hava Üssünü ziyaret etti. Rus haber ajansı RİA, Putin’in, Rus birliklerin Suriye’den çekilmesi talimatını verdiğini duyurdu.  

Yorum 
0

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı Uzman Öğretmen Yaşar Geler ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri kurulduktan sonra ilk olarak Medya Mensuplarıyla kahvaltılı bir programda bir araya gelerek dernekleşme aşamasını ve çalışma programını basına tanıttı. “TUT ELİMİ ISIT BENİ” ‘Tut elimi, ısıt beni’ adını verdikleri yardım kampanyası ile Ardahan’da eğitim gören tüm öğrencilerin çetin kış […]

Yorum 
0

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası verilerine göre, cari işlemler açığı, ekimde bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar 191 milyon dolar artarak 3 milyar 827 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Ekim 2017 dönemine ilişkin ödemeler dengesi verileri açıklandı. Buna göre, cari işlemler açığı, Ekim’de bir önceki yılın aynı ayına kıyasla 2 milyar […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


MALTEPE ARDAHANLILAR DERNEĞİ...

Yeni kurulan Maltepe Ardahanlılar Derneği Kurucu Başkanı […]

BATTAL İLGEZDİ’NİN AVUKATIND...

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılmasının […]

TRUMP’IN KUDÜS KARARI PROTES...

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak […]

CHP’li Adıgüzel, Hafri...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, TBMM Genel […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]