SON YAZIM Sevgi Ve Saygılarımla…

06 Haz 2014 Cum 11:15
Bu haber 2.275 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Bu mesleğe başlarken gazetecilik toplumsal sorumluluk gerektiren bir iştir diyerek başladık. Yerel gazetecilik daha da fazla toplumsal sorumluluk gerektiren bir meslektir. Çünkü yerelde daha fazla göz önünde, daha fazla halkla iç içe olmak durumundayız. Dolayısı ile her yazdığın, her söylediğin sözle hesap vermek durumundasın. Budan dolayı da doğruları yazmak, halk ile idareler arasındaki sorunları yansıtıp, gerektiğinde de çözüm yolları önermek gibi sorumluluğumuz olduğunu unutmadan görevini yapmak zorundasın. Özellikle haberlerde, objektif olurken, ince ayrıntılarda vermek istediğin mesajlarla halkı ve yöneticileri de uyarma gibi bir sorumluluğu yerine getirmek durumundayız. Gazete Ataşehir incelendiğinde her sayısında bu anlayışın izlerini göreceksiniz. 

Biz, Ataşehir’de 10 yıl boyunca yüzü aşkın gazete çıkardık. Bazen, gerek yöneticilerin, gerekse siyasilerin beklentilerine cevap vermediğimiz için tepkiler aldık. Ancak süreç içerisinde yaptığımız uyarı ve eleştirilerde haklı olduğumuzu onlar da gördü. Haklı eleştiri ve önerilerimizle toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz anlaşılınca özür de dilendi, övgüler de aldık.

Ben Kanber Yıldırım olarak yaşamım boyunca ilkeli olmaya özen gösterdim, toplumsal sorumluluğumu hiç ama hiç ihlal etmemeye özen gösterdim. Birlikte sorumluluk üstlendiğim arkadaşlarımın da bu özeni göstermelerine dikkat ettim. Arkadaşlarımın ve toplumun menfaatlerini her zaman kendi menfaatlerimden önde tuttum. Bu anlayışımı Gazete Ataşehir’de de titizlikle sürdürdüğümü okurlarımın da, birlikte çalıştığımız arkadaşların da takdir edeceklerini düşünüyorum.

Sevgili Ataşehirliler yerel seçimlerle birlikte almış olduğum yeni sorumluluğu yerine getirmek için sizlere son yazımı paylaşıyorum. On yıldır içselleştirdiğim bu mesleği artık çalışma arkadaşlarımın emin ellerine bırakıyorum. Aynı sorumluluk ve anlayışla Gazete Ataşehir’i siz okurlarımızla buluşturmaya devam edeceklerinden hiç kaygım yok. Özellikle seçim döneminde çıkarılan gazetelerde bu anlayışa ne kadar sadık kalındığını sizler de gördünüz.

Ataşehir Ajans olarak da sizlerin işlerini kolaylaştıracak rehber niteliğinde harita bazlı projelerle, Keyifli Mekanlar, Seçkin Eğitim Kurumları gibi basılı eserler de yaptık. Gazete ve reklama dayalı bu çalışmalarda bize destek olan tüm firmalara bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Ataşehir Belediyesi’ne, Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye ikinci döneminde de başarılar dilerken sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Ataşehir adına layık bir belediye başkanı ile yoluna devam ediyor. Ataşehirliler de bunu hak ettiklerini gösterdiler. Siz değerli okurlarımı son kez saygı ve sevgi ile selamlarken herkese sağlık, esenlik dolu bir yaşam diliyorum.

Benzer Haberler

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ataşehir kaymakamlığı ile Öyküm Spor Kulübünün birlikte düzenlemiş oldukları “Çocuk ve gençlik Gelişim Oyunları” Taekwondo şampiyonası sona erdi. İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ilçemiz Öyküm Spor Kulübü ile birlikte düzenledikleri ve 3 gün süren Çocuk ve gençlik Gelişim Oyunları Ataşehir kaymakamlık Kupası Taekwondo Şampiyonası sona erdi. Ataşehir Mevlana mesleki ve […]

Yorum 
0

Halk arasında domuz gribi adı verilen A(H1N1) virüsünün neden olduğu solum yolu hastalığı  vakaları, kış aylarının gelmesiyle yine artış göstermeye başladı.  Yeditepe Üniversitesi Hastanesi uzmanlarından Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, domuz gribi hakkında bilgi vererek kişisel olarak alabileceğimiz önlemleri ve domuz gribinden korunmanın yollarını anlattı.     Yeditepe Üniversitesi Hastanesi uzmanlarından Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, Amerikan […]

Yorum 
0

Merhaba Sevgili Okurlar;     Türkiye gündeminde olduğu gibi Ataşehir’de de Cumhurbaşkanı adayları ve seçimi ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Genel yaklaşım bundan önceki seçimde oy kullananların tekrar aynı kararlılıkla sandık başına gitmeleri durumunda ilk turda hiçbir adayın seçilemeyeceği kanısıdır. Seçim döneminin tatil mevsimine ve Ramazan ayına denk gelmesi bazı zorluklar yaratsa da siyasi partilerin […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


AKUT GÖNÜLLÜLERİ GÖLCÜK DEPR...

AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüleri ve sporcuları […]

İSTANBUL’UN BEKÇİLERİ ...

İstanbul’un mahallelerinde geceleri nöbet tutacak 386 bekçi, işbaşı yaptı. […]

CHP’den ÖSYM İçin Araştırma ...

CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, son olarak […]

CAN ÜMRANİYESPOR’U YEMEKTE A...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniyespor yönetimini, […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]