SON YAZIM Sevgi Ve Saygılarımla…

06 Haz 2014 Cum 11:15
Bu haber 2.403 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

Bu mesleğe başlarken gazetecilik toplumsal sorumluluk gerektiren bir iştir diyerek başladık. Yerel gazetecilik daha da fazla toplumsal sorumluluk gerektiren bir meslektir. Çünkü yerelde daha fazla göz önünde, daha fazla halkla iç içe olmak durumundayız. Dolayısı ile her yazdığın, her söylediğin sözle hesap vermek durumundasın. Budan dolayı da doğruları yazmak, halk ile idareler arasındaki sorunları yansıtıp, gerektiğinde de çözüm yolları önermek gibi sorumluluğumuz olduğunu unutmadan görevini yapmak zorundasın. Özellikle haberlerde, objektif olurken, ince ayrıntılarda vermek istediğin mesajlarla halkı ve yöneticileri de uyarma gibi bir sorumluluğu yerine getirmek durumundayız. Gazete Ataşehir incelendiğinde her sayısında bu anlayışın izlerini göreceksiniz. 

Biz, Ataşehir’de 10 yıl boyunca yüzü aşkın gazete çıkardık. Bazen, gerek yöneticilerin, gerekse siyasilerin beklentilerine cevap vermediğimiz için tepkiler aldık. Ancak süreç içerisinde yaptığımız uyarı ve eleştirilerde haklı olduğumuzu onlar da gördü. Haklı eleştiri ve önerilerimizle toplumsal sorumluluğumuzu yerine getirdiğimiz anlaşılınca özür de dilendi, övgüler de aldık.

Ben Kanber Yıldırım olarak yaşamım boyunca ilkeli olmaya özen gösterdim, toplumsal sorumluluğumu hiç ama hiç ihlal etmemeye özen gösterdim. Birlikte sorumluluk üstlendiğim arkadaşlarımın da bu özeni göstermelerine dikkat ettim. Arkadaşlarımın ve toplumun menfaatlerini her zaman kendi menfaatlerimden önde tuttum. Bu anlayışımı Gazete Ataşehir’de de titizlikle sürdürdüğümü okurlarımın da, birlikte çalıştığımız arkadaşların da takdir edeceklerini düşünüyorum.

Sevgili Ataşehirliler yerel seçimlerle birlikte almış olduğum yeni sorumluluğu yerine getirmek için sizlere son yazımı paylaşıyorum. On yıldır içselleştirdiğim bu mesleği artık çalışma arkadaşlarımın emin ellerine bırakıyorum. Aynı sorumluluk ve anlayışla Gazete Ataşehir’i siz okurlarımızla buluşturmaya devam edeceklerinden hiç kaygım yok. Özellikle seçim döneminde çıkarılan gazetelerde bu anlayışa ne kadar sadık kalındığını sizler de gördünüz.

Ataşehir Ajans olarak da sizlerin işlerini kolaylaştıracak rehber niteliğinde harita bazlı projelerle, Keyifli Mekanlar, Seçkin Eğitim Kurumları gibi basılı eserler de yaptık. Gazete ve reklama dayalı bu çalışmalarda bize destek olan tüm firmalara bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Ataşehir Belediyesi’ne, Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye ikinci döneminde de başarılar dilerken sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Ataşehir adına layık bir belediye başkanı ile yoluna devam ediyor. Ataşehirliler de bunu hak ettiklerini gösterdiler. Siz değerli okurlarımı son kez saygı ve sevgi ile selamlarken herkese sağlık, esenlik dolu bir yaşam diliyorum.

Benzer Haberler

Bursa’nın Gürsu ilçesinde, bir boya fabrikasında patlama meydana geldi. Bursa‘nın Gürsu ilçesinde, bir boya fabrikasında meydana gelen patlamada 5 işçi yaşamını yitirdi, 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Bursa-Ankara karayolu yakınlarındaki fabrikada, henüz belirlenemeyen nedenle buhar kazanı patladı. Bu esnada fabrikanın çatısında çökme meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye 112 Acil Servis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Patlamada 4 […]

Yorum 
0

FSM Köprüsü Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde, ihlalli geçişlerin önlenmesi amacıyla Serbest Geçiş Sistemi tesis edilecek. İstanbul Valiliği, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün (FSM)Anadolu yakası İstanbul-Edirne yönünde ihlalli geçişlerin önlenmesi amacıyla Serbest Geçiş Sistemi tesis edileceğinden 23 Eylül saat 22.00’den itibaren köprüde trafiğin iki yönde üçer şerit sağlanacağını bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, FSM Köprüsü […]

Yorum 
0

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Ataşehir kaymakamlığı ile Öyküm Spor Kulübünün birlikte düzenlemiş oldukları “Çocuk ve gençlik Gelişim Oyunları” Taekwondo şampiyonası sona erdi. İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ilçemiz Öyküm Spor Kulübü ile birlikte düzenledikleri ve 3 gün süren Çocuk ve gençlik Gelişim Oyunları Ataşehir kaymakamlık Kupası Taekwondo Şampiyonası sona erdi. Ataşehir Mevlana mesleki ve […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


BULANIK SOSYAL BELEDİYECİLİK...

Muş’un Bulanık Belediyesi, Aile Destek Merkezi, çeşitli […]

ATAŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS G...

  Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden […]

SIVASLILARDAN HEMŞERİLERİNE ...

Ataşehir Sivaslılar Platformu üyeleri, İç İşleri Bakanlığı […]

ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE METROSU AÇI...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, Üsküdar-Ümraniye metrosunun […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]