İŞKENCE’DEN KAÇMIŞ!..

18 Kas 2013 Pts 9:43
Bu haber 3.059 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

İŞKENCEDEN KAÇTI!

Gazetemize gelerek bize oğlu Hüseyin Atma’dan altı aydır haber alamadığını söyleyen Ali Atma yeni açıklamalarda bulundu.

Oğluyla telefonda görüşen Ali Atma, oğlunun olaylardan sonra polis tarafından gözaltına alındığını, içeride gördüğü işkencelerden sonra serbest bırakıldığını ve polis tarafından evlerinin basılıp arandığını öğrenince yeniden kötü muamele görmekten korktuğu için de eve bir daha dönmediğini, bir yolunu bulup, yurt dışına kaçarak İngiltereye gittiğini ve oradan siyasi sığınma istediğini öğrenmiş.

YURT DIŞINA KAÇAMAYANLAR CEZAEVİ’NDELER

Oğlunun mahalleden arkadaşları olan ve içlerinde akrabası Hasan Tunç’un da bulunduğu sekiz kişinin halen Edirne cezaevinde tutuklu olduğunu, şayet oğlu yurt dışına kaçmasa muhtemelen oğlunun da tutuklanacağını, polisin sürekli evlerini basıp oğlunu sorduklarını ve kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

NELER OLMUŞTU?

2 Haziran 2013 tarihinde Akşam 23:00 sularında aralarında Mehmet Ayvalıtaş, 17 yaşındaki kuzeni S.K.,Hüseyin Atma, şu anda Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Hasan Tunç ve bir grup mahalleli, Gezi Parkı eylemlerine destek için Ümraniye’de yürüyüş yapmışlar. Daha sonra Mustafa Kemal Mahallesi 6 Nolu üst geçit civarında, otobana çıkarak, yayalara kapalı olan yolu trafiğe kapatmak istemişler, yola çıkarak araçlara dur işareti yapmışlardı. 19 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş bu sırada hızla üzerlerine gelen bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Ölümü kayıtlara trafik kazası olarak geçti. Aynı olayda, Ayvalıtaş’ın yeğeni S.K. de yaralandı. Lise öğrencisi S.K 20 gün yoğun bakımda kaldı.

MEHMET AYVALITAŞ İLE İLGİLİ  MAHKEME BUGÜN

sendika.org sitesinde Ayvalıtaş’ın ölümüne sebep olan sürücülerin yargılanacağı 21 Kasım’daki dava için Ayvalıtaş ailesinin, sevenlerinin ve direnişçilerin yer aldığı bir çağrı videosu hazırlandı.

Çağrı videosunda konuşan Mehmet’in annesi Fatma Ayvalıtaş oğlunun özgürlük uğruna yürüyüşe katıldığını ve hayatını kaybettiğini, katillerinin dışarıda gezmemesi için herkesi, özellikle de anneleri çağırdığını dile getiriyor. Baba Ayvalıtaş ise halkı için kendini feda eden Mehmet’i halkın yalnız bırakmayacağına inandığını söylüyor.

Ayvalıtaş’ın abisi Volkan Ayvalıtaş ise Mehmet’in katilinin tutuklanmadığını, hakkında bir işlem yapılmadığını vurguluyor ve devam ediyor:

Geçtiğimiz bayramda Demirbaş (Sürücü Görkem Demirbaş’ın) ailesi bize bir aracı vasıtasıyla bayram harçlığı, kan parası vermeyi teklif etti. Sırf onurunuz şerefiniz namusunuz için 21 Kasım’da İstanbul Anadolu Kartal Adliyesi’ne bekliyoruz. Herkesi Mehmet’in, şerefin davasına bekliyoruz

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri ve Taksim Dayanışması Sekreteryasından Ali Çerkezoğlu da videoda yer alıyor. Çerkezoğlu, Haziran’da direnenlerin bu uğurda yaşamını yitirenlerin anısına sahip çıkmak zorunda olduğunu belirterek Mehmet Ayvalıtaş’ın duruşmasının aynı zamanda Gezi Direnişi’ndeki değerlerin sahip çıkılacağı bir başka mevzi olacağını ifade etti.

Tanıklar dinlenmedi, dava keşif yapılmadan açıldı

19 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın yaşamını yitirdiği eylemde, 17 yaşındaki kuzeni Seyit Kartal da yaralanmıştı. Olayda iki araç kitlenin üzerine sürerken biri Ayvalıtaş’a çarptı. Ayvalıtaş’ın ölümü kayıtlara trafik kazası olarak geçerken Gezi eylemleri için toplanan mahallelerin üzerine araçlarını süren sürücüler Mehmet Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Ayvalıtaş’ın ailesinin avukatlığını yürüten Ayla Öztabak olaya tanıklık eden 15 kişinin dinlenmesini talep ettiği halde kişilerden birinin bile bilgisine başvurulmadı. Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü olayın olduğu yer ve civarındaki MOBESE kamerasına yansıyan herhangi bir görüntü olmadığını bildirirken, dava keşif yapılmadan açıldı.

Davanın ilk duruşması 21 Kasım’da İstanbul Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 10.00′da görülecek.

 Haberin videosu: http://youtu.be/UpTams85kYY

BİR ÖNCEKİ HABERİMİZ

(Geçen gün gazetemize gelerek bizi ziyaret eden Ali Atma adlı bir vatandaş, gezi parkı olayları sırasında eylemlere katılan oğlu Hüseyin Atma’dan altı aydır haber alamadıklarını ve hayatından endişe ettiklerini söyledi.

HÜSEYİN ATMA KAYIP!

İş makinası operatörlüğü yaparak geçinen Ali Atma oğlunun; Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesindeki bir gösteride yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’la aynı gösteride bulunduğunu, bu olaylardan sonra mahallede bazı şahısların oğluyla ilgili araştırma yaptıklarını öğrendiğini, Hüseyin’in tüm arkadaşlarına oğlunu sorduğu halde bir türlü nerede olduğunu öğrenemediğini söyledi.)

Benzer Haberler

Ataşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Başkanı Sadi Özata’nın ağabeyi Harun Özata geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. 75 yaşında hayatını kaybeden Harun Özata rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. Atatürk Mahallesi Fevzi Çakmak Camisin de kılınan cenaze namazından sonra merhumun cenazesi Ihlamurkuyu mezarlığına defnedildi. Cenaze törenine; Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, birim müdürleri, belediye […]

Yorum 
0

Atatürk Mahallesi Emekevler Atapark Konutları’nda 2. kura çekilişi yapıldı. Kuraya katılan 28 aile daha hak kazandıkları evlerini seçti.  Kura çekilişi öncesi konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan;  Ataşehir Belediyesi’nin Emekevler’de hiç kimseyi mağdur etmediğini, hukuksal mücadelesini sürdürenlerin dışında bütün Emekevler’de hakları olanlara evlerinin teslim edileceğini, . 6 Temmuz’da da daire sahiplerine anahtarlarını teslim edeceklerini söyledi. […]

Yorum 
0

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2016-2017 Eğitim- Öğretim yılının 2.Döneminde başlatılan “Çınarın Gölgesinde” projenin dönem sonu etkinliğinde Çınarlarla Fidanlar oluşturdukları müzik grubunda birlikte eserleri seslendirerek birlikteliklerin mutluluğunu bir kez daha tescil etmiş oldular. Habire Yahşi Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu ve Şehit Akınsertçelik İmam Hatip Anadolu Lisesi Konferans Salonunda yapılan etkinliğe Ataşehir Kaymakamı Zafer […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


KAMUOYUNA DUYURU!

Ataşehir Belediyesi’yle ilgili son günlerde bazı medya […]

SİNEMA VE TİYATRO İSTATİSTİK...

– Türkiye genelinde sinema seyircisi sayısı geçen […]

ORGANİK YUMURTA ÇİFTÇİNİN YÜ...

Ordu Büyükşehir Belediyesi; “Sağlanan organik yarka desteğiyle […]

AKKUŞ İLGEZDİ; “ADALETTE ÇİF...

Ihlamur Festivaline katılan CHP Milletvekili ve PM […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]