İŞKENCE’DEN KAÇMIŞ!..

18 Kas 2013 Pts 9:43
Bu haber 3.191 kez okundu
ArtıYazı BüyüklüğüEksi

İŞKENCEDEN KAÇTI!

Gazetemize gelerek bize oğlu Hüseyin Atma’dan altı aydır haber alamadığını söyleyen Ali Atma yeni açıklamalarda bulundu.

Oğluyla telefonda görüşen Ali Atma, oğlunun olaylardan sonra polis tarafından gözaltına alındığını, içeride gördüğü işkencelerden sonra serbest bırakıldığını ve polis tarafından evlerinin basılıp arandığını öğrenince yeniden kötü muamele görmekten korktuğu için de eve bir daha dönmediğini, bir yolunu bulup, yurt dışına kaçarak İngiltereye gittiğini ve oradan siyasi sığınma istediğini öğrenmiş.

YURT DIŞINA KAÇAMAYANLAR CEZAEVİ’NDELER

Oğlunun mahalleden arkadaşları olan ve içlerinde akrabası Hasan Tunç’un da bulunduğu sekiz kişinin halen Edirne cezaevinde tutuklu olduğunu, şayet oğlu yurt dışına kaçmasa muhtemelen oğlunun da tutuklanacağını, polisin sürekli evlerini basıp oğlunu sorduklarını ve kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

NELER OLMUŞTU?

2 Haziran 2013 tarihinde Akşam 23:00 sularında aralarında Mehmet Ayvalıtaş, 17 yaşındaki kuzeni S.K.,Hüseyin Atma, şu anda Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Hasan Tunç ve bir grup mahalleli, Gezi Parkı eylemlerine destek için Ümraniye’de yürüyüş yapmışlar. Daha sonra Mustafa Kemal Mahallesi 6 Nolu üst geçit civarında, otobana çıkarak, yayalara kapalı olan yolu trafiğe kapatmak istemişler, yola çıkarak araçlara dur işareti yapmışlardı. 19 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş bu sırada hızla üzerlerine gelen bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti. Ölümü kayıtlara trafik kazası olarak geçti. Aynı olayda, Ayvalıtaş’ın yeğeni S.K. de yaralandı. Lise öğrencisi S.K 20 gün yoğun bakımda kaldı.

MEHMET AYVALITAŞ İLE İLGİLİ  MAHKEME BUGÜN

sendika.org sitesinde Ayvalıtaş’ın ölümüne sebep olan sürücülerin yargılanacağı 21 Kasım’daki dava için Ayvalıtaş ailesinin, sevenlerinin ve direnişçilerin yer aldığı bir çağrı videosu hazırlandı.

Çağrı videosunda konuşan Mehmet’in annesi Fatma Ayvalıtaş oğlunun özgürlük uğruna yürüyüşe katıldığını ve hayatını kaybettiğini, katillerinin dışarıda gezmemesi için herkesi, özellikle de anneleri çağırdığını dile getiriyor. Baba Ayvalıtaş ise halkı için kendini feda eden Mehmet’i halkın yalnız bırakmayacağına inandığını söylüyor.

Ayvalıtaş’ın abisi Volkan Ayvalıtaş ise Mehmet’in katilinin tutuklanmadığını, hakkında bir işlem yapılmadığını vurguluyor ve devam ediyor:

Geçtiğimiz bayramda Demirbaş (Sürücü Görkem Demirbaş’ın) ailesi bize bir aracı vasıtasıyla bayram harçlığı, kan parası vermeyi teklif etti. Sırf onurunuz şerefiniz namusunuz için 21 Kasım’da İstanbul Anadolu Kartal Adliyesi’ne bekliyoruz. Herkesi Mehmet’in, şerefin davasına bekliyoruz

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri ve Taksim Dayanışması Sekreteryasından Ali Çerkezoğlu da videoda yer alıyor. Çerkezoğlu, Haziran’da direnenlerin bu uğurda yaşamını yitirenlerin anısına sahip çıkmak zorunda olduğunu belirterek Mehmet Ayvalıtaş’ın duruşmasının aynı zamanda Gezi Direnişi’ndeki değerlerin sahip çıkılacağı bir başka mevzi olacağını ifade etti.

Tanıklar dinlenmedi, dava keşif yapılmadan açıldı

19 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş’ın yaşamını yitirdiği eylemde, 17 yaşındaki kuzeni Seyit Kartal da yaralanmıştı. Olayda iki araç kitlenin üzerine sürerken biri Ayvalıtaş’a çarptı. Ayvalıtaş’ın ölümü kayıtlara trafik kazası olarak geçerken Gezi eylemleri için toplanan mahallelerin üzerine araçlarını süren sürücüler Mehmet Görkem Demirbaş ve Cengiz Aktaş tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Ayvalıtaş’ın ailesinin avukatlığını yürüten Ayla Öztabak olaya tanıklık eden 15 kişinin dinlenmesini talep ettiği halde kişilerden birinin bile bilgisine başvurulmadı. Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü olayın olduğu yer ve civarındaki MOBESE kamerasına yansıyan herhangi bir görüntü olmadığını bildirirken, dava keşif yapılmadan açıldı.

Davanın ilk duruşması 21 Kasım’da İstanbul Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 10.00′da görülecek.

 Haberin videosu: http://youtu.be/UpTams85kYY

BİR ÖNCEKİ HABERİMİZ

(Geçen gün gazetemize gelerek bizi ziyaret eden Ali Atma adlı bir vatandaş, gezi parkı olayları sırasında eylemlere katılan oğlu Hüseyin Atma’dan altı aydır haber alamadıklarını ve hayatından endişe ettiklerini söyledi.

HÜSEYİN ATMA KAYIP!

İş makinası operatörlüğü yaparak geçinen Ali Atma oğlunun; Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesindeki bir gösteride yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş’la aynı gösteride bulunduğunu, bu olaylardan sonra mahallede bazı şahısların oğluyla ilgili araştırma yaptıklarını öğrendiğini, Hüseyin’in tüm arkadaşlarına oğlunu sorduğu halde bir türlü nerede olduğunu öğrenemediğini söyledi.)

Benzer Haberler

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesinde tedavi altına alındı. CHP eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesinde tedavi altına alındı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, gece rahatsızlanan Baykal, özel bir hastaneye kaldırıldı. İlk müdahalenin ardından Baykal, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesine sevk edildi. Bu […]

Yorum 
0

Türkiye’de işsizlik oranı, temmuzda geçen yılın aynı dönemine göre değişmeyerek yüzde 10,7 seviyesinde gerçekleşti. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 3 milyon 443 bin kişi oldu. Türkiye’de işsizlik oranı, temmuzda geçen yılın aynı dönemine göre değişim göstermeyerek yüzde 10,7 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 119 bin kişi artarak 3 milyon 443 bin kişi olarak kayıtlara geçti. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), […]

Yorum 
0

Ataşehir Belediyesi 2018 Mali Yılı Bütçesi’nin Belediye Meclisinde kabul edilmesi üzerine Ak Parti Meclis Grup Başkanı M.Cevat Arzık ve Belediye Başkanı Battal İlgezdi, teşekkür konuşması yaptılar.  İlgezdi; “Birlikte hareket edersek güzel şeyler yaparız” dedi. Gruplar adına konuşan konuşmacılar, Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan mahallerinin mülkiyet sorunu ile ilgili mahalle baskısı sonucunda,  Büyükşehir ve Ataşehir Belediyesi […]

Yorum 
0

Yorumlar

İsim: E-posta: Web:Yorumunuz:


“GAZETECİLER GÜNÜNÜZ KUTLU O...

21 Ekim 1860 tarihinde Tercüman-ı Ahval gazetesinin […]

ERDOĞAN İLE PUTİN TELEFONDA ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin […]

SOYLU, 200 ÖĞRENCİYLE BULUŞTU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz Anadoluyuz Projesi’ni […]

NÜFUS HİZMETLERİ KANUN TASAR...

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik […]

POPÜLER HABERLER

Ataşehir’in yeni gözdesi: ROYAL RES...

İçinde barındırdığı Yeditepe Üniversitesi ile Ataşehir’in en […]

MODA HOME ATAŞEHİR’DE

MODA HOME ATAŞEHİR’DE Ataşehir’de her geçen gün […]

Ataşehir’in Seçim Anketi

Ataşehir’in seçim nabzını ölçüyoruz ! Bu gün […]

İlgezdi cevap verdi…

“PİŞMANIM, ÖZÜR DİLİYORUM” Battal İlgezdi son günlerde […]

İmar İskan’da 2. perde

İmar İskan Blokları’nın kaderini belirleyecek olan ‘Ataşehir-Şerifali […]

Türkkeşlik Köyü Atakta

TÜRKKEŞLİK KÖYÜ ATAKTA Sivas’ın İmranlı ilçesine bağlı […]

“Protokol imzalanırken görüşl...

İmar İskan sakinlerinden itiraz var Geçtiğimiz ay […]